Premiera telefonu Samsung GALAXY S II

2011-05-27 10:54:20

fot.

Najbardziej wyczekiwany smartfon roku - Samsung GALAXY S II - został oficjalnie zaprezentowany podczas gali, która odbyła się 26 maja w warszawskim Domu Dochodowym. Spotkanie uświetnili swoją obecnością ambasadorzy smartfonu w Polsce - Monika Brodka oraz Agustin Egurrola.

GALAXY S II to najbardziej zaawansowany smartfon firmy Samsung. Wyróżnia go szybki dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, innowacyjny wyświetlacz Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3 cala, system operacyjny Android w wersji 2.3 oraz udoskonalony interfejs użytkownika TouchWiz 4.0

Poprzez połączenie smukłej i lekkiej obudowy smartfonu z jego niemal kosmicznymi możliwościami Samsung pragnie kreować nową generację urządzeń mobilnych - powiedział podczas premiery Wojciech Wasilewski, dyrektor marketingu i sprzedaży działu telecom w Samsung Electronics Polska. Wizją naszej firmy jest poszerzenie horyzontów mobilnego życia właśnie poprzez smartfony, a także stworzenie całego ekosystemu wokół nich, od infrastruktury systemowej po usługi i treści.

Od wprowadzenia do oferty telefonu Samsung Galaxy S, który był pierwowzorem dla nowego smartfonu, na świecie sprzedało się ponad 14 milionów egzemplarzy tego modelu, natomiast w Polsce aż 110 tysięcy. Pozwoliło to firmie Samsung na osiągnięcie pozycji lidera wśród producentów smartfonów opartych na systemie Android.

Wprowadzając na rynek smartfon Samsung GALAXY S II chcemy w 2011 roku objąć wiodącą pozycję w obszarze obrazu, wydajności i treści dla tej kategorii rozwiązań - zadeklarował Wojciech Wasilewski.

Imprezę uświetnił koncert Moniki Brodki. Zaproszeni goście mogli spróbować specjałów przygotowanych przez restaurację Ale Gloria oraz raczyć się napojami wyskokowymi. Do dyspozycji uczestników imprezy były napoje bezalkoholowe, wino, Finlandia Vodka oraz Ballantines Whisky.

Więcej informacji na temat telefonu Samsung GALAXY S II można znaleźć na stronie galaxys2.samsungmobile.com.