Ekologiczne 10-lecie Domu Volvo

2011-05-14 12:22:11

fot.

Salon dealerski zamieniony w ogród botaniczny, koncepcyjne elektryczne Volvo, ekskluzywny koncert Andrzeja Smolika oraz pokaz pirotechniczny - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na gości wczorajszej gali z okazji 10-lecia autoryzowanego dealera marki Volvo - Domu Volvo.

Wśród uczestników imprezy można było zauważyć między innymi: Piotra Adamczyka, Jerzego Engela, Macieja Orłosia, Annę Korcz, Annę Wiśniewską, Zygmunta Chajzera oraz Aleksandrę Szwed.

Wczorajsze wydarzenie było ekologiczne i to z dwóch powodów. Po pierwsze Dom Volvo zyskał bluszczową fasadę, a wnętrze salonu zamieniło się w ogród botaniczny. Po drugie, specjalnie na 10-lecie Domu Volvo, ze Szwecji przyjechało koncepcyjne Volvo C30 ReCharge. Auto, którego każde koło napędzane jest osobnym elektrycznym silnikiem jest protoplastą elektrycznych samochodów Volvo, które w niedługim czasie pojawią się na rynku - C30 BEV oraz V60 Plug-In.

10-lecie Domu Volvo to dla nas wielkie wydarzenie. To okazja do prawdziwego świętowania z klientami i równie dobry powód do zaprezentowania w Polsce jedynego w swoim rodzaju koncepcyjnego i w pełni elektrycznego Volvo - powiedział Piotr Pawłowski, Dyrektor Zarządzający Domu Volvo.

Volvo C30 ReCharge to koncepcyjny samochód, który łączy w sobie zalety auta miejskiego i ekologicznego. Każde jego koło jest napędzane osobnym elektrycznym silnikiem i na samym zasilaniu z akumulatorów może on pokonać 100 km. Po wyczerpaniu baterii, zasilanie przejmuje 4-cylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1,6 litra, który podczas hamowania doładowuje akumulatory. Ładowanie baterii trwa tylko 3 godziny, a już po pół godzinnym ładowaniu można pokonać 50 kilometrów.

Volvo C30 ReCharge jest doskonałym przykładem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju marki w sektorze ekologicznych samochodów. Tym bardziej cieszymy się z tego, że już w 2012 roku w Polsce pojawi się wersja produkcyjna tego modelu z silnikami czysto elektrycznymi. Planowany zasięg Volvo C30 ReCharge będzie wynosił 150 km i przy tym będzie tak samo bezpieczny i komfortowy jak zwykła C30-stka. To idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w mieście, czy też strefa podmiejskich - skomentował Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.